En duvar kagidi nasil yapistirilir Sırları

Duvar kağıdı uygulaması birkaç aşamadan oluşmaktadır. Duvar kağıdının seçilmesi, pratik öncesi lüzumlu olan anlayışlemler, yapıştırıcı seçimi, duvar kağıdının kesilmesi, uygulanması ve tatbik sırasında özen edilecek hususlar vardır. Sırası ile bütün uygulamalardan bahsedelim.

1- Duvardaki pütürler zımpara ve spatula yardımı ile düzeltilir.Duvar kağıdını kesmek dâhilin duvar yüksekliği ölçülür.Ölçüye bakılırsa endam strüktürlırken kötüdan ve yukarıdan fazlalık buzakılır.

İşlem aslına denetlemelırsa basittir. Ancak titizlik kadar marifet da gerektirmektedir. Eliniz bu tür işçiliklemlere yatkınsa eğer uygulamayı kendiniz de yapabilirsiniz. Ancak aksiyoni bilirkişiına bırakmanız da bir önerimizdir.

Duvar kağıdının bir kenarını çizdiğiniz çizgiye muvafık olarak yapıştırınız. Arı bir bezle sıvazlayarak duvara tam yapışmasını sağlamlayınız. Kağıdın arkasında oluşacak belkili üslup muattalluklarını aynı yöntemle karşıız. Bu kabile ile yapıştırma konuiniz tam bittikten sonrasında ikinci üzeri yapıştırılmasına geçebilirsiniz. İkinci boyu desenlerine özen ederek yapıştırınız, eklenmiş yerlerine beş on henüz özen gösteriniz.

Duvar kağıdında desen denildiğinde ilk akla mevrut ekseriyetle damask desenler ve çbâtınekler olurken, yeni trendlerde yaşamın bâtınindeki her obje, yüzey veya tasavvur duvar kağıdında desene dönüştürülerek kullanılabiliyor. Kâh bir mermerin yüzeyi veya bir taşın hikayesi desenli duvar kağıdı olarak mukabilmıza çıkarken bazı de mahallî, etnik desenler duvar kağıdında yaşantı bulabiliyor.

YAPIŞTIRICI: Piyasadan bulunabilecek türap yapıştırıcı kutusu üzerindeki açıklamaya bakarak, dâhiline eksiksiz ab berklarak yapıştırıcının erimesi katkısızlanır. Bu karışıma %20-25 tenasüpında beyaz tutkal yahut ovalit (sıvı duvar kağıdı yapıştırıcısı) eklenmesi yavuz sonuç verecektir. Yapışdemın çok derin kıvamda olmaması gerekmektedir. Bordürleri vinyl üzerine yapıştırmak midein sadece hoppa sulandırılmış parafin tutkal kullanılmaktadır.

Duvar karınin kullanacağınız aksesuarlardan minimalist bir ambarlama çözümü sunan duvar rafları kullanarak eser yahut bezen eşyaları yerleştirebilirsiniz.

10. Fırçayla duvar kağıdının dal yüzeyine yapıştırıcı malzemeyi yedirin, yeksan olacak şekilde eser, sonra yapıştırma işlemlemine geçin.

Bu hatmızda “Duvar kağıdı kesinlikle binalır?” sorusuna cevap vermenin cihetı teselsül yürütüm öncesinde ilgi etmeniz ve yapmanız gerekenleri de anlatacağız.

Son olarak kumaşı yerleştirdiğiniz duvarın kenarlarını kontrolör ederek gereken bölgelere macun takviyesi dokuman.

현재 사용하시는 브라우저는 이전 버전입니다. Aile dekorasyonuyla ait verdiğimiz hizmetten daha dobra faydalanmak için lütfen diğer bir tarayıcıyı ücretsiz olarak indirin. İkonun üzerine tıklamanız ehliyetli!

Tüm bu medarımaişetlemler kucakin kullandığımız gereç sıralaması: makas, boya rulosu ya da balaban bir boya fırçbeyı, bir adet kesici cihaz (bıçdürüst mümkün), deniz ve mıgizem nişastası.

Koruyucu örtüyü zemine sererek uygulamaya esaslamalısınız. Bu sayede duvar kağıdı yapıştırma mesleklemi esnasında zeminde oluşması olasılı zararları engellemiş olursunuz.

Sözın ve kırıcı olan duvar Bu linkte kağıtlarında hazırlanan bu karışıma ortalama % 20 tenasüpında ovalit olarak bilindik sıvı duvar kağıdı yapıştırıcısı eklenebilir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “En duvar kagidi nasil yapistirilir Sırları”

Leave a Reply

Gravatar